Pages Menu
TwitterRssFacebook
Categories Menu

Medycyna naturalna

Medycyna naturalna

Medycyna naturalna

Praktyki mające na celu poprawę stanu zdrowia oraz promocja zdrowego stylu życia i zapobieganie chorobom a wszystko to bez uciekania się do chemii.https://www.iq.pl/ Opiera się na zasadzie utrzymania równowagi w ciele. Do zdrowia podchodzi się syntetycznie, całościowo zwracając uwagę na wymiar fizyczny, psychiczny i duchowy. Część metod ma swoje źródło w wielowiekowej tradycji (np.iq.pl/oferta/kolokacja-serwerow/ akupunktura czy medycyna ludowa), a część jest stosunkowo młoda.

Medycyna naturalna

Część jest również uważana za bezwartościową przez współczesną medycynę np. bioenergoterapia a część wręcz przeciwnie – np. akwaterapię zaadaptowano na potrzeby właśnie medycyny tradycyjnej. W medycynie naturalnej wykorzystuje się również ziołolecznictwo, czyli leczenie preparatami roślinnymi. Zyskuje to obecnie sporą popularność ze względu na chemię i sztuczne substancje obecne wokół – na sklepowych półkach czy aptekach.

Dane dotyczące medycyny naturalnej są wciąż ograniczone w porównaniu do medycyny tradycyjnej – jest to więc sporym minusem przemawiającym na niekorzyść medycyny naturalnej w przypadku poważniejszego problemu zdrowotnego.

Autor: www.iq.pl/oferta/serwery-dedykowane/administracja-i-backup/